2018. március 11., vasárnap

Minden, amit az otthoni hajfestésről tudok


Aki régebb óta olvas, tudja, hogy nem járok kozmetikushoz szemöldököz szedetni, szökőévente megyek műkörmöshöz és sminkeshez, és fodrászhoz sem látogatok el minden hónapban a hajfestést intézni. Félreértés ne essék, nem a szakemberrekel van problémám, csupán annyira alapvetőnek tartok néhány kozmetikai műveletet, hogy szerintem egy nőnek meg kell tudnia oldania ennyit otthon, ráadásul nagyon sokat is lehet vele spórolni.

Persze nem azt mondom, hogy kétbalkézzel szedjük túl a  szemöldökünket, vagy vágjunk otthon frizurát magunknak a körömvágó ollónkkal, de pl. az otthoni hajfestés egyáltalán nem ördögtől való dolog és komolyabb tudást sem igényel, maximum egy kis gyakorlatot.

Nagyjából 10 éve saját kezűleg festjük idehaza a hajamat, a többes szám anyukámat takarja, mivel régebben volt többszínű is a hajam, ahhoz pedig tényleg kellett egy másik ember segítsége. Mióta viszont egyöntetű árnyalat uralja a hajamat, egyedül, tükör előtt is megcsinálom magamnak kb. fél óra alatt, pedig a hátközépig érő hosszt nem nevezném már rövidnek (igaz, volt ennél sokkal hosszabb is, de azt is megoldottam).


Sosem szerettem órákat ülni a fodrásznál, így ezt is megúszom, illetve havonta több ezer forintot spórolok azzal, hogy nem szakemberre bízom ezt a műveletet.(Tudom jól, hogy sokaknak ez egy rituálé, vagy akár egy terápiával is felér, hogy ki tudja magát beszélgetni a fodrászával, miközben szépül, de én ezt sosem éltem meg így.)
Maga a festés nem bonyolult és egyáltalán nem igényel extra eszközöket, nem is muszáj feltétlenül fodrászkellékesnél vásárolnunk, bármelyik "eurós boltban", vagy drogériában találunk egy ilyen kis szettet, aminek három dolgot kell tartalmaznia: egy kis tálkát  a festéknek, egy a tincsek elválasztásához szükséges fésűt, illetve egy hajfestéshez alkalmas laposfejű ecsetet. Ez a készlet pár száz forintba kerül, de külön-külön is össze tudjátok válogatni az eszközöket.


Szükség lesz még egy törölközőre, amit nem sajnáltok, ha megfogja a festék (öltözetnek pedig felülre egy régi, játszós pólót javaslok), egy erősen fogó csatra, valamint kesztyűre, ezt egyébként 90 %-ban tartalmazza a megvásárolt hajfesték doboza.

Ami magát a festéket illeti, rengeteg változatot és márkát találunk a  drogériában a néhány száz forintostól a több ezer forintosig. Én a legjobban a Garnier Natural Colors termékcsaládot szeretem,  ami nem tartalmaz ammóniát, így nem szárítja és roncsolja a hajat, viszont elképesztően intenzív és tartós színt eredményez, plusz imádom a mellékelt kis tasakos balzsamot, semmitől sem lesz olyan puha és selymes a hajam, mint attól a krémtől.
Az árnyalat esetemben általában vagy kékesfekete, vagy ónixfekete, esetleg a hagyományos fekete, de a kékes a legnagyobb kedvencem, mert egy-két hétig nagyon szép, mélykéken csillanó fényt biztosít a tincseknek. Ezek a festékek 800-900 forintba kerülnek, de a Glamour-napok alatt 400 forintos darabáron fel szoktam vásárolni belőlük egy kisebb készletet, ami minimum fél évig kiszolgál.


Aki fél, hogy nagyon összekeni magát, felrakhat egy olyan átlátszó védőköpenyt (szintén olcsón beszerezhető), de engem inkább akadályozni szokott és már bánok olyan biztos kézzel a festékkel, hogy ne maszatoljak össze mindent, így nem használok ilyesmit.

Miután megvagyunk az előkészületekkel és a leírás szerint kikevertük a festéket, a választékunknál megkezdhetjük a festést. Mindkét oldalra felviszünk egy kicsit, majd a fésűvel "odébbtesszük" a választékot, fontos, hogy vékony vonalban, ne vastag tincseket vigyünk át, hogy biztosan befogja a festék.

forrás: dm.hu

Ezt mindenhol elvégezzük "elöl", majd következhet a hátulja. Én úgy csinálom, hogy fogok egy copfot, majd hátul a hajtöveknél és a füleknél bekenem, amikor ezzel végzek, akkor következhet a hossza.
Ide  a gyorsaság kedvéért már kézzel szoktam felvinni a festéket, jó vastagon, hiszen nagyobb hajmennyiségről van szó, viszont hogy a fejem közepéből induló hajtövek se maradjanak ki, erősen belemasszírozom a festéket  a bőrömbe, mindenhol eloszlatva és beledörzsölve az ujjaimmal.
Közben lehet egyébként érezni még kesztyűn keresztül is, hogy hol szárazabb a haj, oda biztosan kell még festék, ahol elegendő, ott krémesnek és nedvesnek érezzük.
Természetesen a hátsó középső résznél is lehetne választékozni, a fodrászok úgy is csinálják, egyedül viszont sokkal könnyebb és kevésbé maszatolós, ha a masszírozós módszeremet követitek.

forrás: bien.hu
Amikor készen vagyok, egy erős csattal kis kontyot tűzok a fejem búbjára, hogy a hajam még véletlenül se kenjen össze semmit, majd letakarítom magamról a felesleget, hiszen még  a legnagyobb odafigyelés mellett is kerülhet festék a homlokra, az arcra, a fülekre, vagy a nyakra.  Sokan sokmindenre esküsznek (hallottam már olyat is, hogy hamuval kell ledörzsölni), nekem erre is van egy jól bevált trükköm. Vattapamacsra egy kis micellás vizet csepegtetek, ami némi dörzsölés után szépen leviszi a festéket (még egy ok, amiért rajongok a micellás vizekért).

Az új festékek már csak 20-25 perces hatóidőt írnak, én még a régi leírásokat követem és 40-45 percig fenthagyom a hajamon. Soha semmi baj nem származott még belőle, maximum jobban befogta a kivilágosodott tincseket, de ha nem meritek megkockáztatni, az útmutató szerint járjatok el, a szőkét pl. én sem biztos, hogy meg merném reszkírozni és közel egy órán át fenthagyni, de most ugye egy sötét színezőről beszélünk.
Amíg dolgozik a festék, elmosom a használt eszközöket meleg, szappanos vízben, megnézek egy sorozatrészt, vagy átnézem egy kicsit  a blogomat.

forrás: google.hu
A lemosás először tiszta, meleg vízzel történik, amikor már nem kék víz folyik a hajamból, hanem kitisztult, akkor jöhet a samponos mosás, majd a balzsam és végül a kiöblítése. Ehhez is egy viseltes törölközőt ajánlok, mert a sötét festék ilyenkor még nagyon fog. (Az ágyneműt, vagy a ruhák nyakát hajszárítás után egyébként már nem veszélyezteti.)

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én kevés dolgot imádok jobban a frissen festett hajnál: elképesztően puha, könnyű, selymes, jó az illata és persze nagyon szép, élettel teli a színe, mindig úgy érzem magam utána, mintha egy kicsit megújultam volna. Persze ilyenkor is jöhet a szokásos hajolajunk, hogy fokozzuk még egy kicsit a puha, ápolt hatást.


Ami még érdekelhet benneteket, az valószínűleg a festék tartóssága: ahogy már említettem, a kékes felhangot kb. két után sajnos elveszti a hajam, az intenzív fekete viszont teljes mértékben megmarad 1-1,5 hónapig. Eléggé gyorsan megjelenik a lenövésem, három hét után már látszik, de általában kihúzom másfél hónapig egy festéssel, a világos lenövést pedig a L'Oreal Magic Retouch hajtőszínező spray segítségével rejtem el.

Ennyi lett volna röviden, amit el tudok mesélni nektek a hajfestésről, illetve arról, én hogyan csinálom, nekem mi vált be igazán. Remélem, aki eddig nem mert belekezdeni, most kedvet és bátorságot kapott hozzá, higgyétek el, bárki meg tudja csinálni!

Ti fodrászra bízzátok, vagy megoldjátok otthon a hajfestést? Van valamilyen bevált trükkötök a festéshez?

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése