Loch Ness Mélytisztító Maszk

0:22


A tavasz beköszöntével a nagytakarítás mellett nem árt olykor  a bőrünket is megtisztítani, méregteleníteni. A szezon indulásával a kertből szedett zöldségek és gyümölcsök fogyasztása mellett szeretek rendszeresen különböző pakolásokat is feltenni, így mind belülről, mind kívülről ápolom a bőrömet. A mai bejegyzésben a Friss! kozmetikumok egyik tavaszi újdonságáról lesz szó, ami hatékony segítség, ha igazi mélytisztítást szeretnénk végezni.

Springer Eszter minden évszak beköszöntével egy limitált, alapanyagaiban és külsejében is  a szezonhoz igazodó kollekcióval rukkol elő, idén tavasszal stílszerűen ezt egy fűzöld színben pompázó, a tél folyamán lerakódott szennyeződésektől megszabadító és felfrissítő termékcsaláddal tette meg. 


Az új kozmetikumok egytől-egyig ígéretesek, de az én szemem természetesen először  a mélytisztító agyagmaszkon akadt meg, ami a Loch Ness fantázianevet kapta. Találó, hiszen a zöld agyag és a különféle ayurvédikus gyógynövények kombinációja egy olyan  por elegyét alkotják, amely vízzel keverve a tavak alján elterülő iszapoz hasonlít, felkenve pedig úgy festünk, mintha csak most másznánk elő a mélyből egy víziszörny képében. Szomszédok, postások elriasztásához tehát tökéletes, de mit tud még ezen felül?

Az agyag erős tisztító és méregtelenítő hatását már nem kell részleteznem, nemrég pedig meséltem arról is, hogy az amla és a bhringaraj por mennyire hatásos és több ezer éve alkalmazott alapanyag az ayurvédikus bőrápolásban (ITT olvashattok róluk). A lótuszkivonat tinédzser korom óta személyes kedvencem, hatékony pórustisztító, a kurkuma és a rozmaring szabályozzák a faggyútermelést , a méhpempő régi jó barátja a problémás bőrnek, a mostanában felkapott macha tea remek antioxidáns, a kendermagolaj és a vadrózsaolaj pedig hidratálnak. Bőven került tehát mindenféle változatos, hasznos összetevő a maszkba, ami egyébként, mivel vízmentes, nem tartalmaz tartósítószert, mégsem romlandó.


Hetente egyszer, leginkább takarítás, vagy egy hosszú nap után pakolást készítek belőle: egy teáskanálnyi port összekeverek egy kis vízzel, de lehetne akár gyógyteával is, majd felviszem a masszát az arcomra és rajta hagyom kb. negyed órát. Már említettem, hogy egy természetes, sáros elegyhez hasonlít, így egy durvábbra őrölt porra kell számítani, amiből kikandikálnak a növényi darabkák. Az illata a fűszerek miatt elég intenzív, de teljesen szerethető, és nem irritálja a bőrt sem.


Használat alatt sem szárítja durván a bőrt, lemosni elég könnyű, az eredmény pedig láthatóan tisztább arc. Nálam mindig az orromon lévő mitesszerek jelentik a fő problémát, gyakorlatilag kiirthatatlanok, de ez a maszk valamennyire még őket is kipucolja. A kombinált bőr elbír utána egy gyenge hidratálót, zsírosabb bőrűek viszont szerintem nagyon fogják élvezni, hogy egy jó ideig teljesen matt az arcuk.

Hatásos, gazdaságos, ad egy kis DIY-élményt és még poénos is ogreként mászkálni egy rövid ideig a lakásban. Próbáljátok ki a Loch Ness maszkot és szabadítsátok meg a bőrötöket a tél utolsó nyomaitól is!

Ez is érdekelhet

0 megjegyzés

Iratkozz fel!